behsar
14 آذر 1401 - 14:25

شرکت‌های دانش‌بنیان استان آماده دریافت نیازهای صنایع است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: استان قم با دارا بودن ۱۱۸ شرکت دانش‌بنیان، جایگاه هفتم را در کشور دارد که بخشی از آن‌ها در نمایشگاه حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید مهدی قریشی در حاشیه آغاز به‌کار نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم، اظهار داشت: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برنامه‌هایی طراحی‌شده است که این نمایشگاه یکی از آن‌ها است و با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران، پژوهشگران و دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه به‌نوعی هم عرضه و هم تقاضای فناوری انجام می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور علاوه بر ارائه دستاوردهای خود آمادگی دریافت نیازهای صنایع و تولیدکنندگان را داشته و حتی پژوهشگران و دانشگاه‌ها نیز می‌توانند از نیازهای پژوهشی بازدیدکنندگان مطلع شده و همکاری کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم ادامه داد: علاوه بر حضور متخصصین، بازدید عموم مردم نیز از نمایشگاه بسیار تأثیرگذار است، چرا که با توانمندی‌های شرکت‌های بومی و جوانان استان آشنا می‌شوند و خودباوری که امروز نیاز جامعه ماست تقویت می‌شود.

وی جایگاه استان قم را به لحاظ تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان مناسب دانست و گفت: استان قم با دارا بودن 118 شرکت دانش‌بنیان، جایگاه هفتم را در کشور دارد که بخشی از آن‌ها در نمایشگاه حضور دارند.

قریشی با اشاره به برنامه‌های ستاد اقتصاد دانش‌بنیان استان گفت: ظرفیت‌های قانونی خوبی امسال برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شد و به دستگاه‌های متولی ابلاغ شد تا ظرفیت‌های قانونی را شناسایی و اقدام کنند و علاوه بر آن شرکت‌های دانش‌بنیانی که مشکلاتشان از طریق دستگاه‌های استانی قابل‌ برطرف شدن است نیز شناسایی و در جلسات ستاد به آن‌ها پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898228